Promotie onderzoek

KNMP stelt wetenschappelijk onderzoek voorop. Hier kunt u de meest recente onderzoeken vinden.
Er zijn20resultaten gevonden
Medicatieveiligheid

Voorschrijfcascades

  • Universiteit Maastricht Universitair Medisch Centrum
  • Promovendus Kjell van der Walle
  • Promoters dr. Fatma Karapinar, prof. dr.Petra Denig
  • Co-Promoters dr. Fabiënne Magdelijns, dr. Yannick Nielen
  • Jaar 2024-2030

Door de groeiende en vergrijzende wereldbevolking neemt het aantal patiënten met polyfarmacie en complexe farmacotherapie toe en daarmee ook de kans op bijwerkingen. Wanneer deze bijwerkingen niet adequaat herkend worden als bijwerkingen, maar worden gezien als nieuwe klachten van de patiënt en behandeld worden met extra geneesmiddelen, spreekt men van een voorschrijfcascade. Deze voorschrijfcascades zijn op hun beurt geassocieerd met negatieve uitkomsten, zoals reductie van de levenskwaliteit, ziekenhuisopnames en additionele kosten. Hoewel er in de literatuur verschillende voorschrijfcascades en concepten voor de herkenning en aanpak ervan worden beschreven, is er tot op heden weinig bekend over de meest geschikte manier van het voorkomen, herkennen en aanpakken van voorschrijfcascades. Dit onderzoek richt zich daarom op het ontwikkelen van evidence-based en effectieve strategieën voor zorgverleners om voorschrijfcascades in de praktijk beter te voorkomen, herkennen en aan te pakken
 

Medicatieveiligheid

Veilige toediening van parenteralia

  • Universiteit Maastricht Universitair Medisch Centrum
  • Promovendus Afke van de Plas
  • Promoters Prof. dr. Roger Rennenberg (1ste), Fatma Karapinar (2de)
  • Co-Promoters Dorthe Klein (MSc)
  • Jaar 2024 - 2026

Kwaliteitsverbeteronderzoek naar veilige toediening van parenteralia op verpleegafdelingen. Dit betreft o.a. onderzoek naar het verbeteren van de effectiviteit van de dubbelcheck. Zo wordt gekeken hoe het risico-gestuurd uitvoeren van de dubbelcheck geïmplementeerd kan worden en wat de effecten zijn van risico-gestuurde uitvoering van de dubbelcheck.   
 

Medicatieveiligheid

Specificity of medication surveillance (voorlopige titel)

  • Universiteit Rijksuniversiteit Groningen
  • Promovendus Jetske Graafsma
  • Promoters Patricia van den Bemt, Fatma Karapinar
  • Co-Promoters Joanna E. Klopotowska
  • Jaar 2024-2028
Medicatieveiligheid

Transitional care in geriatric patients

  • Universiteit Universiteit Utrecht
  • Promovendus Lotte Falke
  • Promoters Toine Egberts, Marcel Bouvy
  • Co-Promoters Fatma Karapinar, Wilma Knol
  • Jaar 2022-2028

Financiering UU/docentschap.
 

Medicatieveiligheid

Farmaceutische patiëntenzorg

  • Universiteit Amsterdam Universitair Medisch Centrum
  • Promovendus Selma En-Nasery
  • Promoters Jacqueline Hugtenburg
  • Co-Promoters Fatma Karapinar, Pierre Bet
  • Jaar 2019-2025/2026
Medicatieveiligheid

Methylphenidate during pregnancy in women with ADHD

  • Universiteit Rijksuniversiteit Groningen
  • Promovendus Elvera Damer
  • Promoters E.N. van Roon
  • Co-Promoters P.G.J. ter Horst
  • Jaar 2023-2027
Medicatieveiligheid

Health Alliance for Prudent Prescription and Yield of Antibiotics in a Patient-centred Perspective (HAPPY PATIENT) – the role of community pharmacies

  • Universiteit Rijksuniversiteit Groningen
  • Promovendus Maarten Lambert
  • Promoters K. Taxis L. van Dijk
  • Jaar 2021-2025

European funded project to reduce the inappropriate use of antibiotics in common infectious diseases by implementing EU guidelines for the prudent use of antimicrobials in human health. Implementing the Audit Project Odense (APO) methodology in community pharmacies in 5 European countries (France, Spain, Lithuania, Poland and Greece).

Pagina 1 van 3